Thursday Nov 24, 2022

Martin Jankovič: Film je ako stroj. Keď sa pokazí nejaké jeho koliesko, tak to nefunguje

Je jedným z najtalentovanejších slovenských umeleckých maskérov súčasnosti. 
To, čo ho živí, ho začalo fascinovať už v detstve, keď videl starý čiernobiely film Frankenstein a neskôr po zhliadnutí výstavy amerického filmu, ktorá bola v Bratislave. 
Chvíľu mu síce hrozilo, že namiesto masiek bude robiť kuriéra, ale napokon mu osud privial do cesty to, čo naozaj miluje. 
Odkedy ukázal prvýkrát na Kolibe svoje maskérske umenie, tak sa už nezastavil. Práca, ktorá ho fascinuje, a v ktorej sa zdokonaľoval vďaka samovýučbe, totiž pohlcuje väčšinu jeho času.
Vďaka svojej vášni pracoval so zahraničnými, aj s lokálnymi produkciami. Podieľal sa na filmoch Legenda o lietajúcom Cypriánovi, Pokoj v duši, Láska na vlásku, americkej minisérii Frankenstein, rozprávke Anděl Páně 2 či na filme Muž so zajačími ušami, ktorý mu priniesol úspech v podobe tohtoročného ocenenia Slnko v sieti za najlepšie masky.  
Aj teraz pracuje na zahraničnom projekte, o ktorom však nemá dovolené hovoriť. Pre podcast ZBLÍZKA si však našiel chvíľu času a v rozhovore s Andreou Gažovou poodhalil tajomstvá z jeho fantastického sveta, v ktorom nie je problém zmeniť muža na ženu, či živého na mŕtveho, v ktorom sa zdá, že nič nie je nemožné.

Comments (0)

To leave or reply to comments, please download free Podbean or

No Comments

Copyright 2022. Všetky práva vyhradené.

Podcast Powered By Podbean

Version: 20230822