Thursday Jun 16, 2022

Juraj Steiner: Nemal som snahu všetko prikrášľovať

Ako dieťa nemal o svojej kariére žiadnu predstavu. Vnímali ho skôr ako neposedného žiaka. Keď potom filmári hľadali typ neposlušného dieťaťa do snímky My z 9. A režiséra Štefana Uhra, podarilo sa mu dostať do užšieho výberu na jednu z hlavných rolí. Tú síce nakoniec nezískal, ale svet, v ktorom sa ocitol, ho očaril. Rozhodol sa, že sa stane maskérom. 

Dnes jeho meno poznajú asi všetci, ktorí sa za posledných vyše 50 rokov pohybovali vo svete reflektorov. Spolupracoval totiž na vyše stovke slovenských aj zahraničných filmov a jeho práca bola ocenená doma, aj v zahraničí. 

V podcaste ZBLÍZKA filmový, televízny a divadelný maskér Juraj Steiner prezradil, že s ohľadom na svoj vek a s ním súvisiace limity sa už rozhodol stiahnuť do ústrania a venovať sa viac rodine. Celkom sa odstrihnúť od práce, ktorú miluje, nedokáže, snaží sa to však aspoň regulovať. Reč preto bola - okrem iného - aj o poslednom filme, na ktorom pracoval (Kryštof), alebo o nedávnej premiére inscenácie Oidipus v košickom Štátnom divadle, ktorú si nenechal ujsť.

Comments (0)

To leave or reply to comments, please download free Podbean or

No Comments

Copyright 2022. Všetky práva vyhradené.

Podcast Powered By Podbean

Version: 20230822